Dane meteorologiczne prezentowane na tej stronie pochodzą ze stacji TFA Primus i nie są weryfikowane ani uzupełniane po okresowych przerwach w łączności. Szczegółowe dane historyczne z pomiarów stacji od 01.01.2013 roku prezentowane są w serwisie Wunderground.com. Równolegle do danych automatycznych prowadzone są pomiary manualne i obserwacje warunków atmosferycznych.
Prawdopodobnie pierwsze systematyczne obserwacje meteorologiczne w Murzynku, były prowadzone w latach 60-tych przy szkole podstawowej, znajdującej się w pobliżu miejsca aktualnej lokalizacji stacji. Dane zawierały terminowe pomiary temperatury, ciśnienia oraz sumy opadów i wysokość pokrywy śnieżnej. Po zakończeniu badań, wszelkie materiały przekazane zostały do jednostki nadzorującej, czyli oddziału IMGW w Słupsku.
    Z tego okresu dostępne są dane opadowe ze Stacji Hodowli Roślin w Lipiu, oddalonej o 3km od Murzynka, które zamieszczone są w Roczniku Statystycznym Powiatu Inowrocław 1971
Początki bieżącej serii pomiarów sięgają 1994 roku i zawierają ogólny opis przebiegu dobowych zjawisk meteorologicznych wraz z pomiarem temperatury o godz 7 i 19. Od 1995 pojawiły się wartości ekstremalne temperatury a od maja 1996 dokonuje się pomiaru opadów. Od 2008 roku pomiar temperatury dokonywany jest równolegle w dwóch lokalizacjach, z wykorzystaniem rejestratorów do ciągłej rejestracji temperatury i wilgotności.
Pod koniec 2008 roku dostępne są pomiary rejestrowane przez stację WS2300 a od 2011 przez TFA Primus.


Poniżej strony www z danymi meteorologicznymi z obszaru Kujaw
Portale międzynarodowe amatorskich stacji pogodowych
Serwis WunderMap
Mapa stacji Davis
Mapa stacji Netatmo
Lokalne portale z danymi meteo
Mapa stacji Kujawsko-Pomorskiego ODR
Mapa stacji WIOS-Bydgoszcz
Mapa stacji GDDKiA-Bydgoszcz
Lokalne strony pogodowe
Stacja pogodowa UMK
Stacja pogodowa w Rojewie
Stacja pogodowa w Inowrocławiu
Dane meteo z Lotniska w Latkowie Depesze METAR z wojskowych lotnisk (EPIR) -
Strony z archiwalnymi danymi oficjalnych stacji meteo
Archiwalne dane IMGW
Archiwalne dane OGIMET    

Update : 2018-02-12 17:20:00
Powered by Cumulus v1.9.2 (1032)